Podręcznik do chemii zakres podstawowy

Chemia to przedmiot, który pojawia się w szkole przez wiele lat. Są to zajęcia przez jednych uwielbiane, przez innych niekoniecznie. Jest to przedmiot, gdzie nie ma miejsca na popis wyobraźni, a wszystko sprowadza się raczej do logiki. Chemia to przedmiot, który wiele uczniów może sobie cenić ze względu na możliwość wykonania wielu elementów w sposób praktyczny. Eksperymenty mogą stanowić ciekawszy moment lekcji, ale można je także znaleźć w podręczniku na przykład w książce Chemia 3, która jest propozycja dla szkół średnich. Co jeszcze znajduje się w książce?

Chemia 3- krótki przegląd książki

chemia 3 najchętniej kupowane to podręcznik, który jest częścią całej serii. Seria ta została stworzona dla liceów oraz techników, które realizują materiał z chemii na poziomie podstawowym. Książka jest dedykowana dla osób, które miały już styczność z chemią i kontynuują naukę. Warto również wiedzieć, że podręcznik jest pełen teorii, ale też zadań praktycznych, jak również eksperymentów. W książce można znaleźć ponad 250 stron treści oraz zadania, które również mają odpowiedzi na końcu książki. Jest propozycja od wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Krzysztof Pazdro. Książka została napisana przez dwóch autorów: Rafał Szmigielski, Witold Danikiewicz. Premiera książki miała miejsce w 2021 roku.

Chemia 3- materiał z podręcznika

 Chemia 3 to podręcznik, który skupia się na wielu zagadnieniach. Po pierwsze w książce można znaleźć aż 9 rozdziałów, z których każdy jest dedykowany innemu tematowi. Książka zawiera informacje na temat: węglowodory, alkohole, aldehydy i ketony, estry, tłuszcze. Nie zabraknie również rozdziałów, które będą poświęcone takim działom jak: cukry, kwasy oraz fenole. Warto również przyjrzeć się dodatkom, jakie zamieścili autorzy. Uczeń może dokonywać szybkich powtórek dzięki podsumowaniom, których nie brakuje w podręczniku. Prócz tego można z książką także ćwiczyć swoje umiejętności rachunkowe, jako że książka zawiera liczne zadania, w których liczy się na przykład stężenia procentowe i nie tylko.